AZ ISKOLA BEMUTATÁSA

Petneházy Dávid Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

 

Petneháza Szabolcs-Szatmár-Bereg  megyében, Nyíregyházától 40 km-található. Iskolánk a közel 2000 lakosú település központjában van.

Tanulólétszámunk jelenleg 145 fő.

Minden évfolyamon egy osztályt működtetünk, valamint három napközis és két tanulószobai csoportot. Diákjaink a kötelező tanórai foglalkozásokon túl sokféle tanórán kívüli tevékenységből választhatnak.

Az alapfokú művészetoktatás fontos része nevelő-oktató munkánknak. Két színjátszó és egy grafikás csoportunk van. Tehetséges tanulóink gyakran vesznek részt tanulmányi versenyeken és sportversenyeken.

A 15 fős nevelőtestületünket kedvező összetétel, jó felkészültség, nagy tapasztalat, gyermekszeretet jellemzi.

Fontosnak tartjuk az esztétikus környezet és a szeretetteljes légkör kialakítását iskolánkban, ahol a gyerekek számíthatnak a pedagógusok segítségére, jóindulatára minden helyzetben.

Intézményük 1998 óta viseli Petneházy Dávid (kb.1646-1687) nevét, aki korának egyik legtehetségesebb hadvezére volt. Bátorsága, hazaszeretete vonzó alakká teszi az utókor számára. Olyan értékeket képviselt életével, amelyeket ma is példaként állíthatunk tanulóink elé.